Najčastejšie otázky a odpovede

Ak vás niečo zaujíma ohľadom výcviku v autoškole, čipovania alebo nových pravidiel zavedených v autoškolách, pýtajte sa emailom, správou na facebooku, či telefonicky 0948 888 816. Na vaše otázky sa snažíme odpovedať ľudskou a jednoduchou rečou ;o)

c Rozbaliť všetky odpovede C Collapse All

Vaše otázky v čase pandémie koronavírusu

Zatiaľ nie je jasné, do ktorej fázy otvárania prevádzok spadajú autoškoly. Organizačne nepatríme pod školstvo, ale ministerstvo dopravy. Takže je otázne, či praktické jazdy nám dovolia v druhej fáze (spoločne s taxislužbami) alebo až vo štvrtej fáze (so školami). Teóriu by mali umožňiť vyučovať online od 23.5.2020. Čakáme.

Zváž, ktorá možnosť sa ťa týka:

  1. Nemám možnosť dochádzať do Košíc alebo je to ďaleko. V tomto prípade odporúčame pokračovať v jazdách od septembra. Kurz ti neprepadne. Je lepšie jazdy odložiť na september ako celý deň precestovať kvoli hodine jazdy tam a späť. V septembri máš zaručené prioritné plánovanie jázd viackrát do týždňa.
  2. Mám obmedzené možnosti dochádzať do Košíc vlakom alebo autobusom, spoje chodia len zriedkavo alebo komplikovane prestupujem. Upozorni na tento fakt pri plánovaní jázd, aby sme našli vhodný čas na jazdy.
  3. Zmaturoval som a do Košíc sa nevrátim. Je viacero spôsobov riešenia tejto situácie, prosím kontaktuj nás, aby sme sa dohodli.
  4. Iné komplikácie. Zavolaj a ujasníme individuálne.

Skúška začína v skorých ranných hodinách od 7:30, preto tiež treba zvážiť, či ju chcete absolvovať cez leto alebo v septembri, keď budete znova na internáte, aby si nemusel dochádzať v skorých ranných hodinách.

Do odvolania. O otvorení autoškôl rozhoduje hlavný hygienik SR a krízový štáb.O otvorení prevádzok autoškôl, vás budeme včas informovať. Viac info o zatvorení autoškôl je na stránke ministerstva dopravy.

Všetky skúšky od 16.3.2020 sa zrušili až do odvolania a budú presunuté na nový termín. Policajti neskúšajú.

Ak si bol prihlásený na skúšku (20.3., 23.3 alebo 31.3.2020) a zrušili ju, o náhradnom termíne ťa budeme informovať včas. Doplnkové jazdy pred skúškou budeme plánovať prioritne, tak ako doteraz.

Ak nemáš odjazdené všetky povinné jazdy, najprv musíš dojazdiť zostavajúce minúty a až potom ťa môžeme hlásiť na skúšku.

Vzhľadom na súčasnú situáciu nenaliehame, aby si splátku za kurz uhradil, kým je autoškola zatvorená. Ale ak by si to mal rád z krku a neminul si ich na iné, ponúkame ti dve možnosti:

1. možnosť je poslať splátku za kurz na náš bankový účet IBAN: SK74 8330 0000 0024 0071 4714 (do poznámky uviesť priezvisko) alebo

2. možnosť je uhradiť splátku v hotovosti, dôležité!!! až po telefonickej dohode, aby si nás našiel v kancelárii.

Splátky si môžeš rozložiť na dlhšie obdobie, ale pri plánovaní jázd po ukončení korona krízy, budeme prednostne plánovať tých žiakov, ktorí budú mať uhradený celý kurz.

Nové vodičské kurzy otvoríme, keď nám to dovolia. Ministerstvo dopravy upravuje vyhlášku, ktorou by malo umožňiť vyučovať teóriu v autoškolách online od 23.5.2020. Dovtedy odporúčame stiahnúť si na našej stránke žiadosť o udelenie vodičského oprávnenia, nechať ho potvrdiť všeobecným lekárom (ak ordinuje a bude ochotný ti ho potvrdiť, dohodni sa telefonicky). Toto potvrdnie je platné jeden rok a budeme ho potrebovať ešte pred začatím kurzu. Odporúčame ti tiež vyplniť online prihlášku na našej stránke, aby si mal rezervované miesto a mohli sme ťa informovať ihneď, ako otvoria autoškoly.

Už teraz priebežne evidujeme záujemcov, ktorí sa k nám do kurzu hlásia. Budeme ich pri otváraní kurzov uprednostňovať. Počítame s tým, že na hodinách teórie sa bude môcť zúčastniť len obmedzený počet žiakov. Nie každému sa ujde miesto v kurze cez leto.

Počet zostávajúcich minút/jázd si môžeš pozrieť v systéme JISCD. V čase, keď začal kurz a poskytol(a) si nám svoju emailovú adresu, tak ti systém automaticky poslal email s predmetom “Vytvorenie účtu v systéme JISCD“. Prostredníctvom tohto emailu si môžeš nastaviť prístupové heslo a pozrieť si zostávajúce minúty.

Úvodný manuál k základným úkonom nájdeš na adrese: https://www.jiscd.sk/fileadmin/user_upload/esd/autoskola/ESD_-DA-eLearnig_pre_%C3%BA%C4%8Dastn%C3%ADkov.pdf

Ak ti prístup funguje cez web, potom to môžeš skúsiť aj cez mobilnú apku: https://www.jiscd.sk/fileadmin/user_upload/esd/autoskola/ESD_-DAMA-_Ucastnicka_V_3.pdf

Ak to nevieš rozbehať alebo si email nedostal, tak nám napíš SMS, zistíme a dáme vedieť.

Online výučba zatiaľ nie je legislatívne možná. Zákon o autoškolách nám neumožňuje evidovať výučbu bez fyzickej prítomnosti žiaka v učebni. Prenos dát z čítačiek v učebni a na trenažéri je tohto času blokovaný. Ministerstvo dopravy momentálne upravuje vyhlášku, aby sme od 23.5.2020 mohli vyučovať online t.j. na diaľku.

Už sa na to pripravujeme. A hneď, ako bude vyhláška schválená, vám pošleme pozvánku s návodom, ako sa pripojiť na online hodiny teórie.

Podľa súčasnej legislatívy môže vodičský kurz trvať maximálne jeden rok. Ministerstvo dopravy však udelilo výnimku v období pandémie koronavírusu. Čo to znamená? Ak účastník vodičského kurzu nemôže ukončiť vodičský kurz do 12 mesiacov od začatia vodičského kurzu, je nevyhnutné prihliadať na vzniknutý stav, ako na situáciu “vis maior” (skutočnosť, ktorú nemožno ovplyvniť). Lehota tak počas tohto obdobia (obdobie vyhlásených opatrení) neplynie a predlžuje sa o dobu, ktorá uplynie od začiatku platnosti obmedzujúcich opatrení až po ich ukončenie. Viac info na stránke ministerstva dopravy.

Skúšku na udelenie vodičského oprávnenia ti neodpustia, tak ako maturitu tohto roku zadarmo (bez vedomosti a bez osobnej účasti ;o).

Odporúčame ti znova zobrať učebnicu, sadnúť si a čítať, čítať, čítať. Zároveň si priebežne opakovať testy. Od 1.4.2020 budú na skúškach aktualizované papierové testy s novým otázkami po zmene zákona. Od 1.9.2020 sa zavádzajú elektronické náhodne generované testy. Neodkladaj si štúdium na poslednú chvíľu!!! Novinky ohľadom testov zatiaľ nemáme, ale určite budeme informovať, keď sa dozvieme. Ak niečomu nerozumieš, pýtaj sa cez messenger alebo SMS, odpovedáme priebežne.

Ak ti nestačí povinný počet jázd, ktorý ti zostáva odjazdiť, máš možnosť si jazdy doplatiť.

Vodičský preukaz získavaš, dá sa povedať, “na celý život”. Keď si nesadneš za volant mesiac, to neznamená, že si môžeš dovoliť všetko zabudnúť, je stále platný. Kto sa bude sťažovať, že zabudol, vrátime ho za auto-trenažér ;o)))

Loading...
Facebook Messenger for Wordpress