Zoom

ZOOM je aplikácia na organizovanie videohovorov. Prosím nasledujte kroky nižšie podľa typu vášho zariadenia alebo si pozrite video návod.

Android zariadenie (vhodnejší je tablet)

 1. Kliknite na webovú adresu, ktorú nájdete v SMS správe/emaile a aplikáciu vám ponúkne nainštalovať. Ak sa tak nestane, nájdete ju v obchode s aplikáciami „Obchod Play“ vyhľadajte aplikáciu – ZOOM Cloud Meetings a následne ju nainštalujte.
 2. Ak aplikácia bude vyžadovať registráciu, nemusíte vyĺňať žiadne údaje. Na konferenciu je možné sa napojiť aj bez registrácie. Prejdite na ďalší krok.
 3. Otvorte aplikáciu, pričom sa vám ako prvá zobrazí plocha s modrým rámikom – JOIN a MEETING – kliknite na túto položku a do kolonky Meeting ID zadajte číslo „miestnosti“, ktoré máte v SMS správe alebo emaile. V kolonke pod tým bude automaticky zobrazené vaše meno alebo meno telefónu – prosím upravte na svoje reálne meno.
 4. Ďalším krokom je kliknutie na položku – JOIN MEETING. Ak budete vyzvaní na zadanie hesla, opýšte ho zo SMS správy. Z bezpečnostných dôvodov ho tu nemôžem uviesť.
 5. Ešte pred pripojením k video hovoru je potrebné odsúhlasiť podmienky aplikácie (kliknete na „I AGREE“) a povoliť prístup k mikrofónu a kamere, prípade súborom. Netreba sa báť, aplikácia je zabezpečená – všetky položky odsúhlaste.V tomto kroku by ste sa už mali vidieť v náhľade (video preview) – kliknite na položku – Join with Video (odsúhlaste položku nahrávanie zvuku) a ste v triede 🙂
 6. Ak inštruktor nie je prihlásený, musíte počkať, kým sa prihlási a dovolí vám vstúpiť do meetingu-miestnosti.
 7. HOTOVO. Teraz môžete komunikovať s inštruktorom/spolužiakmi a vidieť všetko, čo s vami zdieľa. (Všetky povolenia odsúhlasíte iba raz – počas prvého spustenia, následne ich aplikácia vyžadovať nebude)

Pri ďalšom stretnutí/prihlásení bude stačiť kliknút na webovú adresu v SMS správe alebo emaile a automaticky vás prihlási.

WINDOWS počítač a notebook

 1. Kliknite na webovú adresu zadanú v emaile. Automaticky by vám malo ponúknuť stiahnuť a nainštalovať aplikáciu. Ak sa tak nestane, môžete ju nainštalovať manuálne otvorením webového prehliadača. Do vyhľadávania zadajte url: zoom.us . Vpravo hore kliknite na položku “RESOURCES“ a následne kliknite na „Download Zoom Client“. Po načítaní nového obsahu stránky kliknite na položku „Download“ (Zoom Client for Meetings).
 2. Program sa v tomto momente sťahuje do vášho počítača– po stiahnutí ho otvorte a nainštalujete. Buď priamo z prehliadača, kde naňho kliknete a automaticky sa spustí inštalácia alebo ho nájdete v položke stiahnuté (ZoomInstaller) – v tomto prípade spustíte inštaláciu dvojklikom.To je všetko, program sa nainštaluje a automaticky spustí – teraz sa ideme sa pripojiť k triede 🙂
 3. Kliknite na položku „Join a Meeting“ a následne do prvej kolonky „Enter Meeting ID“ zadajte číslo „miestnosti“, ktoré nájdete v SMS správe alebo emaile. V kolonke pod tým bude automaticky zobrazené vaše meno alebo „meno“ počítača – prosím upravte na vaše reálne meno. Teraz kliknite na „Join“. Ak budete vyzvaní na zadanie hesla, tak ho opíšte z SMS správy alebo emailu. V tomto kroku by ste sa už mali vidieť v náhľade (video preview) – kliknite na položku – Join with Video (označte položku „Join with Computer Audio“) a ste v triede 🙂
 4. HOTOVO. Teraz môžete komunikovať s inštruktorom/spolužiakmi a vidieť všetko, čo s vami zdieľa.

Pri ďalšom stretnutí/prihlásení bude stačiť kliknút na webovú adresu v emaile a automaticky vás prihlási.

Loading...
Facebook Messenger for Wordpress